Спортен празник 18-06-2021 13:36:18

Утре стартира 20-то издание на кампанията "Движи се и победи".Официалното откриване ще бъде в 10.00 часа в парка "Ксилифор" край старата столица, а спортните игри и състезания ще започнат в 11 часа.

Тази година, вместо три маршрута, пролетният етап ще има само един поход – до местността Ксилифор. Участниците ще тръгнат в 8 часа от пет места - от кв. Асенов при църквата "Св. 40 мъченици", от югоизточния край на село Арбанаси, от автобусното обръщало до Великотърновския университет, от телевизионната кула в Арбанаси и от село Шереметя. На победителите в спортните състезания, в риболова и в шахматния турнин ще бъдат връчени награди, средствата за които са осигурени от Великотърновска община – спортни пособия, топки, риболовни принадлежности.

Още новини

СТРАХОТЕН УСПЕХ: България с първо място в подреждането по златни медали на ЕП по аеробика
България оглави класирането по нации по брой спечелени златни медали на европейското първенство по аеробика.В италианският град Пезаро българските...