18 – 23 септември 2020 г.

/петък – сряда/

09:00 – 21:00 ч. – Нощ на Самоводската чаршия и Фестивал на занаятите – по програма

Място:  Самоводската чаршия

21 септември 2020 г.

/понеделник/

20:00 ч. – Вечната музика на България

Концерт на Биг бенд Велико Търново с гостуващи солисти: Велека Цанкова, Паолина Малешкова, Ицо Любенов – вокали, Михаил Йосифов – тромпет и Велислав Стоянов – тромбон

Място: Летен театър в парк „Марно поле“

22 септември 2020 г.

/вторник/

07:30 ч. – Празнична Света литургия, отслужена от Негово Високопреосвещенство Великотърновския митрополит Григорий с участието на квартет „Ангелски гласове”

Място: църква „Св.40 мъченици”

09:00 ч. – Водосвет и поръсване на бойното знаме на НВУ „Васил Левски” и на знамената на държавни и общински институции, учебни заведения и неправителствени организации

Място: църква „Св.40 мъченици”

10:30 ч. – Военен ритуал за издигане националното знаме на Република България. Официални слова. Празничен благослов

Място:  Архитектурно-музеен резерват „Царевец”

11:00 ч. –  Поднасяне на венци и цветя на Пирамидата на Независимостта

Място:  Архитектурно-музеен резерват „Царевец”

11:30 ч. – Празнично шествие и полагане на гирлянди на паметник „Майка България” с участието на военния оркестър на НВУ „Васил Левски“ и оркестъра на Националната гвардейска част

Място: от  Архитектурно-музеен резерват „Царевец” до паметник „Майка България”

11:00-18:00 ч. – Анимация за деца „Какъв искаш да станеш, когато пораснеш?“

Гостуват National Geographic Kids – Клуб „Малки откриватели“

Място: парк „Марно поле“

12:00  – 12:30 ч. –  Тържествена церемония-спектакъл „Искри” на Националната гвардейска част и изпълнения на строеви хватки с оръжие от Представителна част на НВУ„Васил Левски”

Място: кръстовището пред Община Велико Търново и Пощата

12:30  – 13:30 ч. –  Концерт на Михаела Маринова и 4 MAGIC

Място: пред сградата на Община Велико Търново

13:30 – 16:30 ч. –  Празничен  калейдоскоп

Концерт на детски и младежки любителски формации от Велико Търново

Място:  пред сградата на Община Велико Търново

17:00 – 18:00 ч. – Празничен концерт на ПФА „Искра“

Място: пред сградата на Община Велико Търново

19:00 ч. –  Изпълнение на строеви хватки с оръжие от Представителна част на НВУ„Васил Левски”

Място: площад „Цар Асен І”

19:30 ч. –  Тържествена проверка

Място :  площад „Цар Асен І”

20:15 ч. –  Аудио-визуален спектакъл „Царевград Търнов – звук и светлина”.

Празнични илюминации

Място :  площад „Цар Асен  І”

НОЩ НА САМОВОДСКАТА ЧАРШИЯ И ФЕСТИВАЛ НА ЗАНАЯТИТЕ

18 – 23 септември 2020 г., Велико Търново

18 септември /петък/

10:30 – 19:00ч. – Отворени врати в работилниците на АЕК „Самоводска чаршия“

10:30 – 19:00ч. – Детски работилници

16:30 – 17:30ч. – Циркова академия „Нов цирк“ – „Цирковото изкуство и развитието му до днешни времена“ /лекция и демонстрации за деца и възрастни/ във Винен дегустационен център

18:00 – 21:00ч. – Прожекции на филми по произведения на Емилиян Станев в Музей на литературата „Емилиян Станев“

20:00 – 21:00ч. – Концерт на Яница Русева

21:00 – 22:00ч. – Концерт на Лилия Ангеличева и Гергана Стоянова

22:30 – 23:15ч. – Интерактивно шоу с елементи от цирк, пантомима и комедия „2-ма луди, 200 гладни“

19 септември /събота/

10:30 – 19:00ч. – Отворени врати в работилниците на АЕК „Самоводска чаршия“

10:30 – 19:00ч. – Детски работилници

15:00ч.              –  Дефиле на духовия оркестър  на СУ „Емилиян Станев“

15:30 – 19:30ч. – Циркова академия „Нов цирк“ – пантомима, фокуси и магични техники /работилница за деца и възрастни/

19:00 – 20:00ч. – Концерт ДЕС „Румина“ с ръководител Румяна Начева

20:00 – 21:30ч. – Концерт на група „Pierratti“

21:30 – 22:30ч. – Концерт на Петко и Стeлияна

22:30 – 23:15ч. – Интерактивно шоу с огнени елементи „Поко Льоко“

20 септември /неделя/

10:30 – 19:00ч. – Отворени врати в работилниците на АЕК „Самоводска чаршия“

10:30 – 19:00ч. – Детски работилници

16:30 – 18:30ч. – Циркова академия „Нов цирк“ – въртене на пой /работилница за деца и възрастни/

19:30 – 20:30ч. – Концерт на Музикално студио „Елита“ с ръководител Петя Василева

20:30 – 21:30ч. – Концерт на Джуниър Бенд

21:30 – 22:30ч. – Концерт на група „КОВУ“

22:30 – 23:00ч. – Огнено шоу

21 септември /понеделник/

10:30 – 19:00ч. – Отворени врати в работилниците на АЕК „Самоводска чаршия“

10:30 – 19:00ч. – Детски работилници

16:30 – 18:30ч. – Циркова академия „Нов цирк“ – акробатика /работилница за деца и възрастни/

18:00 – 21:00ч. – Прожекции на филми по произведения на Емилиян Станев в Музей на литературата „Емилиян Станев“

20:00 – 21:00ч. – Концерт на Веселина Попова

21:00 – 22:00ч. – Концерт на CoolDen

22 септември /вторник/

10:30 – 19:00ч. – Отворени врати в работилниците на АЕК „Самоводска чаршия“

10:30 – 19:00 ч. – Детски работилници

16:30 – 18:30 ч. – Циркова академия „Нов цирк“ – жонглиране /работилница за деца и възрастни/

18:30 – 20:30 ч. – Фолклорна китка /Хор „Росна Китка“, Клуб за народни хора „Българка“, Клуб за народни танци „Жива вода“/

20:30 – 21:30ч. – Концерт на група „Хаштаг“

21:30 – 22:30ч. – Концерт на „The Drivers“

22:30 – 23:00ч. – Светлинно пиксел представление с пироефекти

23 септември /понеделник/

10:30 – 19:00ч. – Отворени врати в работилниците на АЕК „Самоводска чаршия“

10:30 – 17:00 ч. – Детски работилници

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here